Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Semjén jobb napjain világszínvonalon tud ficózni, komcsizni vagy liberálisozni, de most ihlet nélkül darált le pár életrajzi adatot.
„Volt időm körülnézni és megállapítani, hogy mostanra kialakult a Fidesz-korszak nyilvános ünnepségeinek öltözködési kánonja. Bármi legyen a téma vagy helyszín, a tömeg összetétele mindig ugyanaz: 5-10 százalék bocskais, 88-93 százalék ájtatos arcú kosztümös/öltönyös és 2 százalék szabadon választott fantáziajelmezes. Utóbbiakat most a Pro Concordata Ordem Populorum Internationale köpönyeges lovagjai képviselték. Az MSZP alatt sokkal rosszabb volt, mert a megélhetési baloldalon elenyésző a jelmezesek mennyisége.
Végre jött a fő szám, Semjén beszéde, de hiába a csibészes mosolyú, tapasztalt (és máskor szenvedélyes) előadó, a produkció ezúttal meglehetősen laposra sikerült. Az volt Semjén pechje, hogy a szövegírójához hasonlóan én is tegnap néztem meg a Wikipedián a Mihalik-szócikket. 24 órán belül másodikra már untam. A miniszterelnök-helyettes jobb napjain világszínvonalon tud ficózni, komcsizni vagy liberálisozni, de most ihlet nélkül darált le pár életrajzi adatot, amihez nagyjából annyit tett hozzá sajátból, hogy a Székely Himnusz éneklése annak idején a szocialista rendszerrel szembeni ellenállás szimbóluma volt. Ami egyébként igaz.
Akik a nyolcvanas évek közepén az ünnepi mise után kicsit borzongva énekelték a Székely Himnuszt, kábé ugyanarra gondoltak közben, mint akik a CPG-koncerten ordították, hogy »rohadt büdös kommunista banda / Mér nincsenek ezek felakasztva«. Vicces lett volna, ha néha dalt cserélnek, de ilyesmi tudtommal sajnos sohasem történt, a Horváth Mihály téri plébániatemplomban tutira nem.”